John Boos SDT6-S132SBK-L Pro-Bowl Soiled Dishtable Straight Design 132"W X 30"D X 44"H Overall Size
John Boos  |  MFG #: SDT6-S132SBK-L  |  Item #: 297690
Item: #297690
Technical details
Manufacturer John Boos
Model Number SDT6-S132SBK-L
Manufacturer Part # SDT6-S132SBK-L
Direction Left To Right
Stainless Gauge 16 Gauge
Stainless Series 300 Series
Shape Straight
Splash Height 10"H Splash
Width (side - side) OA 121" - 132"
Leg Type Stainless Steel Legs
Height 44.06"
Width 132"
Depth 30.38"